میکرودرم و هیدرودرم

میکرودرم

 

آیا تابه‌حال با دیدن چهره خود در آینه آرزو کرده‌اید دیگر بار پوستی صاف و درخشان داشته باشید؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است، با میکرودرم ابریژن می‌توانید به آرزوی خود جامه واقعیت بپوشانید و به رفع چین و چروک صورت خود بپردازید. این درمان غیرتهاجمی با هدف لایه‌برداری ملایم پوست و زیبایی پوست بدن انجام می‌شود و پوست پس از تکمیل دوره درمان صاف‌تر و روشن‌تر می‌شود و رد گذر زمان زدوده می‌شود.

 

میکرودرم ابریشن یا میکرودرم یکی از آسان‌ترین و مؤثرترین درمان‌های ضد پیری است که در کلینیک ادونیس انجام می‌شود. با توجه به نتایج چشمگیر و دوران بهبود بسیار سریع این روش، یکی از محبوب‌ترین درمان‌های غیرتهاجمی صورت محسوب می‌شود.

 

میکرودرم پوست تکنیکی جدید و بی عارضه اما بسیار مؤثر برای موارد زیر است:

  • رفع لکه های قهوه ای روی پوست
  • درمان منافذ باز پوست
  • پاکسازی و تمیز کردن پوست از جای جوش و جوش‌های سرسیاه

 

مراقبت های بعد از انجام میکرودرم:

۱- تا ۳ روز ممکن است قرمزی مختصر و یا خشکی پوست ایجاد شود.
۲- هر ۲ ساعت یکبار ضد آفتاب بزنید.
۳- از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.
۴- از ۱ تا ۲ هفته از داروهای لایه بردار استفاده نکنید.
۵- تا ۴ هفته در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید.
۶- از داروی ترمیم کننده مناسب استفاده کنید.
۷- تا ۱۲ ساعت از زدن آب به پوست خودداری کنید.
۸- تا ترمیم کامل پوست، از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

 

هیدرودرم

 

هیدرودرم آبریژن از قدرت طبیعی درمان آب و اکسیژن برای تراشیدن آسان پوست بدون نیاز به استفاده از کریستال ها یا ساینده های سخت استفاده می کند و به این ترتیب یک ظاهر شاداب تر و سالم تر برای پوست بیمار ایجاد می کند. هیدرودرم آبریژن(آبرسانی پوست) یک حرکت جالب توجه رو به جلو در تکنولوژی مراقبت از پوست همراه نتایجی با اثربخشی به نسبت بالا است که این نتایج فقط پس از یک جلسه درمانی قابل مشاهده می باشد. روش درمانی هیدرودرم آبریژن(پاکسازی پوست) باعث بهبود ظاهر خطوط ایجاد شده در پوست، چین و چروک، گرفتگی و بستن منافذ باز پوست (برای مثال لکه های دارای سر سیاه)، بهبود پوست های چرب و مستعد جوش و پوست هایی می شود که دچار تغییر رنگ شده اند (برای مثال ایجاد نقاط تیره روی پوست مثل لکه های قهوه ای ایجاد شده به خاطر بالا رفتن سن).

روش درمانی هیدرودرم و آبرسانی به پوست باعث بازیابی ظاهر انعطاف پذیر پوست، بهبود وضعیت هموار در سطح پوست، و کاهش ظاهر خطوط چین و چروک دور لب و صورت و نیز سایر علائم ایجاد شده به خاطر بالا رفتن سن می شود. با استفاده از این روش فعالیت های زیر بر روی پوست انجام می شود:

 

  • مرطوب و هیدراته کردن عمیق و قوی پوست
  • کمک به بازیابی انعطاف پذیری پوست برای پوست های خشک شده
  • کمک به کاهش چین و چروک دور لب و خطوط ایجاد شده بر روی پوست
  • شاداب سازی و روشن کردن پوست های خسته

در کلینیک ادونیس هیدرودرمی و آبرسانی به پوست صورت، برای انواع پوست مورد استفاده قرار می گیرد و باعث بهبود چین و چروک، فشردگی پوست، لکه های پوستی یا کمرنگی پوست می شود. هیدرودرم به گونه ای انجام میشود که فرد در طول عملیات رفع خشکی پوست احساس ناراحتی نمی کند. با این روش پوست های چرب، کم تر چرب شده و حفره های پوستی کوچک تر می شود. مدت کمی پس از انجام آن نتایج قابل مشاهده هستند. پوست نرم و آب دار می شود. آبی که مورد استفاده قرار می گیرد ، آب مقطر، آب نمک یا آبی است که با مواد معدنی و ویتامین ها ترکیب شده است.

 

تفاوت هیدرودرم و میکرودرم

 

هیدرودرمی کار آبرسانی به لایه های زیرین پوست را افزایش می دهد و پوست را شاداب تر میکند.اما چیزی که چین و چروک پوست را از بین می برد هیدرودرمی نیست بلکه میکرودرمی یا میکرودرم است.

که توسط دستگاه میکرودرم انجام میشود.بسته به عمق چین و چروک و چاله های پوست از ۵ الی ۶ جلسه شروع می شود این حداقل است.حد اکثری برای آن تعریف نشده هر چقدر تعداد جلسات بیشتر باشد پوست صاف تر و شاداب تر می شود.

در روش ميکرودرم ابريژن يا ميکرودرم ابريشن، کل پوست را در معرض تماس با يک ماده معدني بي ضرر که همان پودر اکسيد آلومينيوم مي باشد قرار مي دهند که اين پودر با داشتن کريستال هاي ريز باعث مي شود که پوست ساييده شده و بافت هاي مرده از بين رفته و ترميم پوست فعال گردد.

از بين بردن ضخامت پوست منجر به بهتر شدن تبادلات فيزيولوژي پوست و همچنين تحريک کلاژن سازي براي تقويت قوام پوست با تحريک فيبروبلاست ها و شکستن مقاومت پوستي براي همکاري با ساير درمان هاي دارويي پوستي و موثرتر شدن داروها مي شود.